Ubytování


Ceny, platební podmínky:
Celkem je chata určena pro 8 osob s možností přistýlky (2 plnohodnotná lůžka). Při objednávce uvádějte počet osob starších 5 let. Chata se pronajímá pouze jako celek, bez ohledu na skutečně obsazená lůžka. Týden se počítá od soboty od 15:00 hod. do soboty do 9:00 hod.

* Ceny jsou uvedeny v Kč/noc a objekt!

Termín:

Cena

Letní prázdniny

2.150,- Kč

Od září do Vánoc

1.800,- Kč

Vánoční týden

1.900,- Kč

Silvestrovský týden

2.250,- Kč

Od ledna do poloviny března

2.150,- Kč

Od poloviny března do konce června

1.600,- Kč

Možnost víkendových a krátkých pobytů

2.200,- Kč

Přistýlka - osoba starší 5 let

150,- Kč/noc

Záloha:
50% z ceny pobytu v termínu po dohodě s majiteli. Zálohu zaplatit do 7 dnů od objednání pobytu, bez zaplacení zálohy nebude pobyt rezervován !!!

Další ceny:

  • Použití sauny 70,- Kč za hodinu (10,- Kč/KW).
  • Poplatek pro obec činí 7,- Kč za dospělou osobu na noc.
  • Vratná kauce 3.000,- Kč účtovaná při nástupu.
Při odjezdu zákazník provede základní úklid.

Vybavenost chaty:
V objektu jsou 4 dvojlůžkové ložnice s možností přistýlky (2 plnohodnotná lůžka), 2 koupelny se sprchovým koutem a koupelna s výřivou vanou a pračkou, obývací místnost s kuchyňským koutem (lednice, MW trouba, sporák, myčka nádobí, varná konvice) a jídelnou, společenská krbová místnost, uzavřená krytá terasa s vyhřívaným bazénem (v letních měsících) a saunou. V objektu je možnost připojení k internetu (pevné i WiFi). K chatě přiléhá venkovní terasa s posezením, grilem, venkovní sprchou, dětským hřištěm s pískovištěm, houpačkami, průlezkami atd. V celém objektu je zakázáno kouřit.
Nutno podotknout, že z chaty i terasy je nádherný výhled na panorama Hrubého Jeseníku, s dominantou Pradědu.

Příjezd:
Rekreační objekt se nachází v obci Vysoká, vzdálené 8 km od města Hanušovic na straně jedné a 15 km od Králik na straně druhé. Při jízdě ve směru od Hanušovic (směr Králiky) se v obci Vlaské nachází odbočka (do prava) směr Vysoká, pakliže byste k nám jeli z druhého směru od Králik, odbočíte ve Vlaském v levo. Od odbočky se zhruba po 4 km lesní cesty dostanete do obce Vysoká, kde se hned v pravé části nachází parkoviště. Zde se dáte doleva a pojedete nahoru. Asi po 200 metrech odbočíte opět doleva směr lyžařský vlek (je značen). Na konci této cesty je naše chata. Cesta již dále nevede a je zde absolutní soukromí. Konkrétní znázornění příjezdové cesty i umístění chaty najdete na stránce v sekci Mapy.

Obec Vysoká - typicky horská ves připomínaná již roku 1325, později zpustla. Roku 1563 znovu obnovena, ovšem pod novým názvem Nová Ves, který byl roku 1952 změněn na dnešní Vysoká. Ten je odvozen od zeměpisné polohy, jehož střední nadmořská výška je 704 m. n. m. Roku 1763 se zde narodil otec hudebního skladatele Franze Schuberta. Skladatelův děd hájil v polovině 18. století zdejší sedláky proti kolštejnské vrchnosti a zasloužil se o vybudování zdejší kaple a barokního sousoší "Kristus na Olivetské hoře". Památkově chráněnou stavbou ve Vysoké je zděná kaple Nejsvětější Trojice s půlkruhovým závěrem a polygonální věží nad hřebenem střechy. U lesní cesty do Vysokých Žibřidovic jsou dále chráněna boží muka jako doklad drobné rustikální stavby z první poloviny 19. století. Více informací naleznete na stránkách obce Malá Morava, a to www.obecmalamorava.cz.

Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte Kliknutím zvětšíte